JANETTE KECSKEMÉTIOVÁ

MOJA CESTA OD ZDRAVIA K PODNIKANIU

Dlho som hľadala svoje zdravie a nakoniec stačilo jedno „náhodné“, vesmírom starostlivo naplánované stretnutie a môj život sa úplne zmenil. Bolo to skutočne ako odkliatie z rozprávky. A pritom stačilo nájsť „len“ správnu formu jódu.

Dnes na svete trpí nedostatkom jódu 1,7 miliardy ľudí. Jód si ľudské telo samé vyrobiť nevie… Moja cesta za zdravím sa stala aj mojou cestou šťastia a podnikania. Teraz sa teším z každého jedného dňa a ďakujem vám, že sa chcete so mnou podeliť o to, ako získať zdravie a radosť zo života.

KÚPIŤ TOVAR

JANETTIN PRÍBEH

AKO SOM HĽADALA A NAŠLA CESTU K ŠŤASTIU

Už ako školáčka som bola neustále unavená, ale vtedy to všetci pripisovali športu, ktorému som sa vrcholovo venovala. Lenže moje zdravotné problémy neustávali a život sa mi postupne menil na niečo, čo šťastie, radosť a hlavne zdravie ani zďaleka nepripomínalo.

Zlom nastal po pôrode môjho druhého syna, vtedy som začala mať navyše depresívne stavy a nemala som absolútne žiadnu chuť do života. Klasická liečba pomocou umelých hormónov na moju hypotyreózu nezabrala, ale verila som, že existuje niečo, čo mi pomôže. Dnes viem, že vďaka tejto skúške ohňom sa môžem oveľa viac vcítiť do mojich klientom a pomôcť im. Ale nepredbiehajme. 🙂

Začala som študovať zdravú a liečivú výživu u profesora Zachara a postupne som sa veľa učila a vypracovala som sa na výživovú poradkyňu. Môjmu zdraviu však stále niečo chýbalo. A práve vtedy ma úplne neznámy muž, ktorého som „náhodou“ stretla, zaviedol k profesorovi Turianicovi, biochemikovi, ktorý sa viac ako 40 rokov zaoberal deficitom jódu a chorobami s tým spojenými.

Profesor mi podal jeho patentovaný produkt Fortuna Vitae – organicky viazanú aktívnu formu jódu v tekvicovom oleji a povedal, nech sa zastavím, keď mi bude lepšie. Prišla som už po týždni a postupne som sa dostala zo všetkých mojich zdravotných problémov. Bol to pre mňa skutočný zázrak ako z rozprávky. Povedala som si, že tento zázrak, ktorý si nechcem nechať len pre seba!

Veľa som u pána profesora študovala, pretože on zasvätil hľadaniu tej najlepšie využiteľnej forme jódu pre štítnu žľazu celý svoj život. Na dôvažok som zistila, že na svete trpí kvôli nedostatku jódu až 1,7 miliárd ľudí. Toto číslo ma úplne dostalo, a preto som sa rozhodla, že s tým treba niečo urobiť. Rozhodla som sa, že budem s pánom profesorom spolupracovať a budem mať šancu pomôcť hneď viacerým ľuďom vo svojom okolí, ktorí mali podobné problémy ako ja.

Lenže, začiatky boli veľmi ťažké. Netušila som, že pokiaľ nie som vyštudovaná lekárka a nemám teda biely plášť, ľudia mi nebudú veriť. Stále totiž platí, že kto nosí biely plášť, má pravdu. Mnohí však neakceptovali ani profesora a to napriek tomu, že má za sebou veľa vedeckých prác a prednášal aj medikom na univerzite.

Našťastie sa našli prví odvážlivci, ktorí mi uverili, že som sa pomocou oleja dostala z hypotyreózy a chceli to takisto skúsiť. Veľa ľudí a hlavne žien sa na liečbu odhodlalo potom, ako videli moju veľkú, pozitívnu zmenu fyzickú aj psychickú. Úspechy na seba nenechali dlho čakať.

Plášť je síce plášť, ale šport ma naučil nevzdávať sa. Môj osobný príbeh ma naučil pokore a úprimnej snahe pomôcť druhým, pretože presne viem, čo klienti cítia, keď nemajú chuť žiť. Naučila som sa rozumieť ľudskému telu, jeho systémom, ale aj duši.

A v čom sme unikátni? Práve v tom, že sa nevzdávame a hľadáme príčiny, až pokým ich zistíme. Ku každému klientovi pristupujeme nanajvýš individuálne. Klientom veľmi podrobne vysvetľujem príčiny ich problémov, ale aj to, aká bude cesta z nich von. A to sa mi v dobrom vracia. Je nádherné ich vidieť, ako sa mi usmiati prichádzajú poďakovať, že sa vyzdraveli. Veľa klientov som získala aj odporúčaním mojich klientov, ktorí boli s mojou prácou veľmi spokojní, a to si myslím, že je výborná vizitka mojej práce.

Predtým, ako som vnímala svoje telo ako športovkyňa alebo fyzioterapeutka, som nevidela všetky skryté zákutia, ktoré ako ľudia máme. Tie psychické, ktoré nevidno a tak veľmi ovplyvňujú aj naše fyzické telo, alebo to, čo do seba dávame, akými rôznymi procesmi prechádza a je buď pre nás prospešné alebo naopak. Stále som v nemom úžase z toho, čo môže jediná esenciálna látka, ako je jód, dokázať s organizmom.

Napokon profesor Turianica vždy hovorí, že naša štítna žľaza je generál organizmu. Môže sa to zdať minimálne zvláštne, ale keď začnete nad tým uvažovať, aké následky má chorá štítna žľaza na celý organizmus, zostanete užasnutí. Štítna žľaza produkuje hormóny, ktoré majú na starosti látkovú premenu – metabolizmus, čo ovplyvňuje celý proces od absorbovania potravy po získanie energie a látok potrebných pre vývoj, rast a správnu činnosť organizmu

.Ak nemá organizmus dostatok jódu, začnú sa vytvárať cysty na ženských orgánoch, padať vlasy, pokožka je suchá…. výpočet je veľmi dlhý. Dokonca pacienti s rakovinou majú takisto nízke hodnoty jódu a ženy, ktoré majú rakovinu prsníka, nemajú žiaden jód.

Aj ja som bývala kedysi depresívna, náladová, celý svet bol nanič, a teraz? Teším sa na každý nový deň, vstávam s radosťou a plná chuti do každého dňa. Moja práca je pre mňa poslaním a najväčším šťastím pre mňa je, keď sa klient ozve, že sa cíti výborne a moje rady mu pomohli k uzdraveniu a nájdeniu nového zmyslu života.

Keď od nich počujem, že sa nielen cítia výborne nielen fyzicky, ale zmenili sa im pozitívne aj ich životné podmienky, to ma napĺňa radosťou a šťastím. Často moji klienti začnú pracovať na nových projektoch, na ktoré predtým nemali chuť ani energiu, nájdu si životných partnerov, alebo sa začnú viac zaujímať o tých svojich. Je krásne počúvať ich príbehy, v ktorých sa vždy aspoň trochu vidím aj sama…

Myslím, že práve človek, ktorý zažije v živote niečo podobné, vie neskôr pomôcť aj ostatným dostať sa zo začarovaného kruhu… Moja cesta pri uzdravovaní klientov nie je len o tom poskytnúť im prostriedok, pomocou ktorého sa zlepší ich fyzický stav. Je to práve o vcítení sa do ich problémov, je to cesta hlbokej empatie s nimi.

A preto je aj mojim mottom vypočuť si príbeh klientov príbeh, pokúsiť sa nájsť skutočnú príčinu ich ochorení a nájsť pre nich najvhodnejšie riešenie. Veľakrát práve psychické problémy vedú k fyzickým ochoreniam. A najväčším odbúravačom jódu v tele je práve psychický stres. Preto sa tak rýchle pri jeho podaní zlepšuje psychický a fyzický stav klienta.

Sme úžasné bytosti. Zo všetkého, aj zo zlého zdravotného stavu, sa dá nájsť cesta von. Na záver už pripájam len moju obľúbenú a vedcami dokázanú vetu:

Bez jódu by neexistoval život na zemi a ja doplním, že ani láska, šťastie a radosť.

Vyliečte si život!