Mnohé z Vás prídete ku mne s tým, že veď ,,my to máme v rode““. Babka mala problémy so štítnou, mama tiež a ja obdobne. To máme génovo.

Nie je to celkom tak. Všetci máme určite predispozície, ale či ochorieme alebo nie, závisí vo veľkej miere na nás. Na príklade zníženej funkcie štítnej žľazy v celej rodovej línii krásne vidno aký veľký vplyv na toto ochorenie má prostredie chudobné na jód a takisto strava o jód ochudobnená.
Babka, ktorá žila v tomto prostredí, keď otehotnela odovzdala všetok jód plodu na jeho správny vývoj a po pôrode sama ochorela, keďže si ho nemala odkiaľ dodať.

Treba doplniť, že jód je esenciálna látka, ktorú si telo nevie samo vyrobiť a preto ju treba dopĺňať zvonku. Všimnite si koľko žien po pôrode má problémy s vypadávaním vlasov, suchou pokožkou, priberaním, výkyvmi nálad až depresiami a v horšom prípade s rakovinou maternice, vaječníkov a prsníkov. A pritom by stačilo tak málo. Dopĺňať si v tehotenstve a po pôrode pravidelne kvalitný jód a takéto zdravotné problémy by vôbec nemuseli nastať.
Dieťa, ktoré sa narodilo tejto babke má už takisto nedostatok jódu a keď si ho nedoplní väčšinou sa prvé príznaky ukážu v puberte, kedy štítna žľaza potrebuje ešte viac jódu na výrobu svojich hormónov a tými su únava, nepravidelná a bolestiva menštruácia, vyrážky, mastné vlasy, podráždenosť atd.

A toto je to, o čom si veľa žien myslí, že je to dedičné. Stačilo by zmeniť prostredie, stravovacie návyky a hlavne pravidelne dodať telu jód a veľa tzv. rodových chorôb zmizne a začnete pozorovať veľa pozitívnych zmien, tak ako sa to stalo aj mne.😘 

Janette